logo WAT
logo BGWAT
 

W dniu 21.06.2023 r. mieliśmy przyjemność odwiedzić Książnicę Płocką oraz „eMkę” z bogatą kolekcją multimediów. Był to czas na wymianę doświadczeń, ciekawe dyskusje, ale również na wizytę w muzeach Secesji i Art Deco.

Dział: Wizyty
czwartek, 15 czerwca 2023 13:58

Kolejna wizyta przedszkolaków w BG WAT

Zwiedzania biblioteki ciąg dalszy. Żeby nikogo nie pominąć, to 14 czerwca 2023 r. odwiedziły nas Świetliki, Lemurki, Króliczki i Motylki, czyli wesołe przedszkolaki z Pomarańczowej Ciuchci. Dzieciaki przyglądały się naszej pracy i miały okazję zajrzeć niemal w każdy kąt BG WAT. A my podziwiałyśmy to, jak ładnie umiały się zachować, były skupione, ciekawe tego o czym opowiadałyśmy i cichutkie. Wspólnie przetestowaliśmy naszą dźwiękoszczelną kabinę - działa bez zarzutu. Żegnały nas uśmiechnięte buźki, mamy zatem nadzieję, że w przyszłości dzieciaki dołączą do grona NASZYCH STUDENTÓW.

Dział: Wystawy
poniedziałek, 12 czerwca 2023 16:30

Wizyta przedszkolaków w BG WAT

Skrzaty, Kaczuszki, Tygryski, Delfinki i Żabki – nasi wyjątkowi goście. Dzięki nim BIBLIOTEKA WAT rozbrzmiewała 7 czerwca 2023 r. radosnym śmiechem. Dzieciaki najbardziej polubiły MAGAZYN z całym mnóstwem półek i kolorowymi okładkami książek, a także SWOBODĘ, gdzie mogły odpocząć na wygodnych pufach. Najwięksi miłośnicy książek próbowali znaleźć w bibliotece tom, który jest najgrubszy… zwycięzcą była książka ze 1776 stronami.

Dział: Wizyty
poniedziałek, 12 czerwca 2023 16:25

Dzień Dziecka w BG WAT

Pamiętacie swoje ulubione książki z dzieciństwa? Takie do których chętnie wracaliście, takie które towarzyszyły Wam każdego wieczoru tuż przed snem i też takie, których bohaterowie ożywali, by stać się częścią Waszego świata. Myślę, że tak! Z okazji Dnia Dziecka przypomnijcie sobie o nich, wróćcie do siebie sprzed lat choć na chwilę. My, jak na bibliotekarzy przystało, polecamy Wam te, do których sami najchętniej zaglądaliśmy.

poniedziałek, 12 czerwca 2023 16:20

Odjazdowy bibliotekarz

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ, to akcja promująca aktywny tryb życia, ale nie tylko. To międzynarodowe wydarzenie łączy ludzi o wspólnych pasjach, wspiera czytelnictwo oraz zachęca do odwiedzania bibliotek. Biblioteka Główna WAT również przyłączyła się do akcji i rajd rowerowy odbył się 31 maja. Plan wycieczki obejmował piknik oraz wizytę w pięknie położonej bibliotece w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

poniedziałek, 12 czerwca 2023 15:54

Wyjazd w ramach programu Erasmus+

W dniach 22-26 maja 2023 r. jedna z naszych koleżanek miała okazję uczestniczyć w programie ADM Valencia w ramach Erasmus+. Celem programu było wzmocnienie kluczowych umiejętności zawodowych osób zatrudnionych w instytucji szkolnictwa wyższego.

poniedziałek, 12 czerwca 2023 15:50

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2023

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbyły się w dniach 25-28 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i na placu Defilad, a w roli Gościa Honorowego wystąpiła Ukraina.

poniedziałek, 12 czerwca 2023 15:42

Gość z Police Academy of the Czech Republic

18 maja 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć Pana mgr. Martina Král, przedstawiciela z Police Academy of the Czech Republic. Nasz gość miał okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje Biblioteka Główna WAT, oraz zobaczyć, jak pracujemy. Był to również czas na wymianę doświadczeń.

poniedziałek, 12 czerwca 2023 15:40

Goście w BG WAT

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek 11 maja 2023 r. odwiedzili nas pracownicy Biblioteki Głównej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Była to okazja do wymiany doświadczeń i kreatywnego spojrzenia na naszą pracę.

poniedziałek, 12 czerwca 2023 15:36

Wystawa książek zagranicznych

Podczas bibliotekarskiego święta w dniach 9-12 maja 2023 r., w holu Biblioteki, gościliśmy przedstawiciela internetowej księgarni - Kraina Książek. Na wystawie można było zapoznać się z bogatą ofertą księgarni. Wszystkie zaprezentowane pozycje to książki zagraniczne o tematyce pokrewnej z profilem uczelni.

Dział: Wystawy
Strona 1 z 2
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
360_STOPNI
Logo języka migowego
Konferencja Naukowa ph. Cywilizacja wiedzy – wyzwanie dla bibliotek