logo WAT
logo BGWAT
 
czwartek, 29 grudnia 2022 13:33

Zbiórka na rzecz fundacji w Łodzi

Pod koniec listopada, wraz z kołem SBP rozpoczęliśmy zbiórkę dla potrzebujących Zwierząt, z Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt. Nasza Koleżanka zapakowała uzbierane dary i 29 grudnia ruszyła, aby je przekazać. Dziękujemy Wszystkim Zaangażowanym w pomoc.

środa, 28 grudnia 2022 11:40

Spotkanie z Kombatantami i Weteranami

W dniu 19 grudnia w holu głównym Biblioteki Głównej Wojskowej Akademii Technicznej odbyło się spotkanie podchorążych WAT wraz z Kombatantami i Weteranami pt. „Czym dla Ciebie jest służba Ojczyźnie”? zainicjonowane przez Samorząd Studencki. W trakcie spotkanie nasi słuchacze mogli usłyszeć jak na pytania odpowiadają: Pan mjr Jakub Nowakowski ps. „Tomek- Kawaler Orderu Odrodzenia Polski, działacz konspiracji niepodległościowej w czasie II Wojny Światowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, ostatni żyjący żołnierz Batalionu „Zośka”, Brał udział między innymi w ataku na Dworzec Gdański. Po powstaniu trafił jako jeniec do niewoli niemieckiej oraz płk Grzegorz Kaliciak, Prorektor ds. wojskowych w Wojskowej Akademii Technicznej, Kawaler Orderu Krzyża Wojskowego, były dowódca kompanii rozpoznawczej podczas II zmiany PKW w Iraku, która brała udział w obronie ratusza w Karbali. W czasie swojej służby był na 3 zmianach w Iraku oraz 2 zmianach w Afganistanie.

Panowie Oficerowie odpowiadając na pytania opowiedzieli Podchorążym jak wyglądało przygotowanie do działań bojowych, jak wspominają swoje lata służby oraz przede wszystkim wzbogacili Uczestników spotkania o cenne rady, dotyczące dalszego przebiegu służby. Spotkanie międzypokoleniowe miało na celu jeszcze bardziej nas zmotywować Podchorążych oraz utwierdzić w przekonaniu, że droga którą wybraliśmy jest właściwa.

środa, 28 grudnia 2022 11:34

Zbiórka świąteczna dla dzieci

Jak i w zeszłym roku, tak i w tym postanowiliśmy zorganizować zbiórkę dla Dzieci z Domu Dziecka nr. 16 w Warszawie. Zebrane rzeczy przekazaliśmy 22 grudnia Pani Dyrektor Domu Dziecka, przy okazji podziwiając przepiękną inicjatywę stworzenia z domu bajkowej krainy. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem próby ubarwienia Dzieciom rzeczywistości. Jesteśmy za! Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji zbiórki.

środa, 21 grudnia 2022 14:23

Spotkanie wigilijne

14 grudnia mieliśmy okazję spotkać się wspólnie, razem z Naszymi emerytowanymi Koleżankami i Kolegami z pracy, przy stole wigilijnym. Spędziliśmy czas w świątecznej, dobrej, choinkowej atmosferze delektując się pysznymi potrawami wigilijnymi, ciepłymi rozmowami oraz po prostu byciem razem w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie.

W Bibliotece Głównej Wojskowej Akademii Technicznej 30 listopada 2022 r. obchodzono jubileusz 30-lecia istnienia czasopisma „Opto-Electronics Review”. Podczas spotkania zaprezentowano historię i aktualny kształt tego prestiżowego czasopisma. W spotkaniu uczestniczyli Rektor-Komendant WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, dziekan Wydziału Nowych Technologii i Chemii prof. dr hab. inż. Krzysztof Czupryński, redaktor naczelny „Opto-Electronics Review” prof. dr hab. inż. Leszek Jaroszewicz, były prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Piotr Szymczak, przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, dyrektor Biblioteki Głównej WAT Bożena Chlebicka-Abramowicz oraz zaproszeni goście.

czwartek, 08 grudnia 2022 17:57

Mikołajkowe spotkanie autorskie

6 grudnia w Bibliotece odbyło się mikołajkowe spotkanie autorskie z Dagmarą Andryką - pisarką, scenarzystką i autorką powieści. Spotkanie skoncentrowało się wokół tetralogii "Anna Maria Kier". Na gości czekała miła niespodzianka od autorki.

W dniu 28 listopada w ramach trwającego Tygodnia Zasobów Elektronicznych odbyło się zorganizowane przez Bibliotekę Główną WAT oraz firmę Elsevier szkolenie „Tworzenia i edycji profilu autorskiego w bazie Scopus oraz Topic Pages dostępnych na platformie ScienceDirect”. Szkolenie było przeznaczone dla pracowników naukowych WAT, poprowadziła je Kamila Kokot-Kanikuła, bibliotekarz oraz trenerka Elseviera. Na zajęciach omówione zostały zasady tworzenia profilu autorskiego w bazie Scopus, możliwości wprowadzenia zmian oraz demonstracja online. Druga część dotyczyła możliwości wyszukiwania i wykorzystania funkcji Topic Pages w bazie ScienceDirect.

W dniach 13-14 września nasi bibliotekarze uczestniczyli w Konferencji Naukowej pt. "Biblioteka Naukowa w Świecie Cyfrowym i Analogowym". Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej. Dwudniowa konferencja odbyła się w urokliwym otoczeniu Parku Krajobrazowego Gór Świętokrzyskich.

wtorek, 20 września 2022 19:30

14. Forum Młodych Bibliotekarzy

W dniach 8-9 września nasi bibliotekarze uczestniczyli w 14 Forum Młodych Bibliotekarzy, które odbyły się na Śląsku pod hasłem "Biblioteka w sercu". Pierwszy dzień prelekcji zaplanowano w Zabrzu w Sztolni królowej Luizy. Dzień zakończył panel dyskusyjny B jak Biblioteka oraz uroczysta kolacja w Kopalni Guido.

Drugi dzień 14 FMB rozpoczął się w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Po części wykładowej bibliotekarze mieli okazję zwiedzić Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką (CINIBA).

piątek, 01 lipca 2022 06:32

Wyjazd Studyjny Bibliotekarzy 2022

28 czerwca w ramach wymiany doświadczeń bibliotekarze Biblioteki Głównej WAT odwiedzili Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Gospodarze zapoznali nas ze specyfiką pracy poszczególnych działów biblioteki oraz przygotowali prezentację nt. nowoczesnych udogodnieniach dla Użytkowników BG UP oraz nowo wdrożonych systemów informatycznych w bibliotece i na uczelni.
Po niezwykle ciekawej i miłej wizycie w BG UP udaliśmy się na Zamek Lubelski, na wystawę ph. "Tamara Łempicka. Kobieta w podróży".
Strona 1 z 2
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
360_STOPNI
Logo języka migowego
Konferencja Naukowa ph. Cywilizacja wiedzy – wyzwanie dla bibliotek