logo WAT
logo BGWAT
 
poniedziałek, 20 grudnia 2021 14:04

Zbiórka świąteczna dla dzieci

Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej zorganizowała w okresie przedświątecznym zbiórkę charytatywną na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 16 w Warszawie przy ul. Międzyparkowej 5. Zebrane dary zostały przekazane dzieciom w poniedziałek 20 grudnia.

Dyrektor oraz pracownicy Biblioteki Głównej WAT dziękują wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w tę akcję charytatywną.

poniedziałek, 06 grudnia 2021 17:21

Mikołajki 2021 rok

6 grudnia, z okazji mikołajek, każdy użytkownik Biblioteki Głównej WAT, który wypożyczył książkę otrzymał kalendarzyk na rok 2022 w prezencie.

środa, 29 września 2021 13:25

Usługi w Bibliotece Głównej WAT

W dniach 23-24 września 2021 r. odbył się ogólnopolski Zjazd Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich, którego organizatorem w tym roku była Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej, przy współpracy Biblioteki Akademii Pedagogiki Specjalnej. Konferencja jest organizacją reprezentującą polskie biblioteki akademickie, której celem jest m.in.: wspieranie, rozwijanie, udoskonalanie i promowanie bibliotek szkół wyższych dla dobra publicznego i korzyści społecznej. Wydarzenie to stanowi niezwykle cenną i inspirującą do działania inicjatywę we współpracy z bibliotekami uniwersyteckimi i akademickimi. Wydarzenie uświetnił koncert na żywo. Uczestnicy konferencji wysłuchali standardów muzyki filmowej w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con le Corde.

W czwartek 12 sierpnia 2021 r. z okazji Święta Wojska Polskiego w sali kinowej Klubu WAT odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem władz Akademii oraz wydziałów akademickich. Rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz medale i wyróżnienia żołnierzom i pracownikom Wojskowej Akademii Technicznej. W gronie wyróżnionych znaleźli się również pracownicy Biblioteki Głównej WAT.

Wystawa na planszach i w gablotach prezentuje początki szkolnictwa wojskowego oraz historię powstania Akademii. Na 12 planszach zaprezentowano wydarzenia, które na stałe wpisały się w historię Akademii, mi.in. takie jak powołanie grupy organizacyjnej przyszłej uczelni na czele z gen. bryg. inż. Florianem Grabczyńskim, utworzenie WAT, a także przyjęcie po praz pierwszy czternastu dziewcząt na studia stacjonarne. Na pozostałych planszach przedstawiono rektorów WAT, misje i cele uczelni, insygnia WAT, a także czasopisma wydawane przez uczelnię.

Dział: Wystawy

Wystawa w sali katalogowej przedstawia sylwetkę Sylwestra Kaliskiego, komendanta WAT w latach 1967-1974. Autora ponad 550 prac naukowych. Czterokrotnego laureata nagród państwowych I stopnia. Swoją osobowością, talentem i pracowitością wpłynął na pozytywny wizerunek Wojskowej Akademii Technicznej.

Dział: Wystawy

3 marca 2009 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej ustanowiono doroczne Święto Wojskowej Akademii Technicznej, które przypada w dniu 29 listopada. Na fotografiach zaprezentowano wydarzenia nocy listopadowej zrekonstruowane przez Oddział Historyczny Wojskowej Akademii Technicznej.

Dział: Wystawy

Wystawa, w zarysie, prezentuje osiem Wydziałów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Na 40 planszach przedstawiono powstanie, strukturę oraz wybrane osiągnięcia poszczególnych Wydziałów.

Dział: Wystawy
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
360_STOPNI
Logo języka migowego
Konferencja Naukowa ph. Cywilizacja wiedzy – wyzwanie dla bibliotek