logo WAT
logo BGWAT
 
wtorek, 08 września 2020 12:06

„Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej”

Wystawa prezentuje Siły Zbrojne RP - podstawowy element systemu obronnego państwa. Na 40 planszach przedstawiono żołnierzy Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej m.in. podczas działań poligonowych, misji pokojowych i ratunkowych, a także spotkań z ludnością cywilną.

Dział: Wystawy

Wystawa na planszach i w gablotach prezentuje i charakteryzuje pięć rodzajów Sił Zbrojnych RP : Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną, Wojska Specjalne oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Dział: Wystawy

W tym roku przypada 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Bitwa Warszawska – nazywana Cudem nad Wisłą – bitwa stoczona
w dniach 13-25 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy poświęconej tym wydarzeniom.

Projekt graficzny: Adrian Bojczuk

Dział: Wystawy
środa, 12 sierpnia 2020 21:40

Uroczystość z okazji Dnia Wojska Polskiego

W środę 12 sierpnia 2020 r. z okazji Dnia Wojska Polskiego w sali kinowej Klubu WAT odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem władz Akademii oraz zaproszonych gości.

Na wniosek Rektora-Komendanta WAT Minister Obrony Narodowej w uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej nadał medale pracownikom Akademii.

W gronie wyróżnionych znaleźli się również pracownicy Biblioteki Głównej WAT. Złoty medal otrzymały panie: Małgorzata Kosińska oraz Małgorzata Napierzyńska.  Medal srebrny został nadany paniom: Monice Kustosz oraz Izabelli Matuszewskiej.

Fot. Adrian Bojczuk, Grzegorz Rosiński

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

wtorek, 28 kwietnia 2020 12:57

„Historia Warszawy”

Wystawa prezentuje dynamiczną i pełną zawiłości historię miasta od jego początków, czyli małej osady jaką było w X w. poprzez jej stopniowy rozwój, aż do osiągniecie statusu miasta królewskiego za panowania Zygmunta III. Na planszach oraz w gablotach zaprezentowano architektoniczne zmiany i rozkwit miasta w czasach stanisławowskich, w latach 20 i 30. XX w.  poprzez zniszczenia wojenne, aż po dzień dzisiejszy.

Dział: Wystawy
wtorek, 28 kwietnia 2020 12:51

„Architektura współczesnej Warszawy”

Wystawa prezentuje wybrane warszawskie budowle, które według autorów ekspozycji są rozpoznawalnymi symbolami architektonicznymi stolicy. Na 40 planszach zaprezentowano m.in. odbudowane po wojnie  kamieniczki staromiejskie, gmach opery, Pałac Kultury, a także współczesne budowle m.in. takie jak „drapacze chmur” na ul. Złotej, śródmiejską panoramę, muzeum POLIN i Stadion Narodowy.

Dział: Wystawy
poniedziałek, 09 marca 2020 22:03

Kampinoski Park Narodowy

Dział: Wystawy
czwartek, 05 marca 2020 15:01

Boernerowo

Wystawa znajduje się w Wypożyczalni Akademickiej i prezentuje wybrane zbiory biblioteczne na temat Boernerowa, czyli jednego ze starszych osiedli Bemowa. Na wystawie wspomniano o Transatlantyckiej stacji Babice-Boernerowo, Forcie Radiowo oraz Lotnisku Babice.

Dział: Wystawy
środa, 15 stycznia 2020 21:52

Wojskowe miejsca historyczne

Wystawa prezentuje wybrane budowle wojskowe znajdujące się na terenie Polski. Wśród zaprezentowanych fortyfikacji znalazły się  te znane i potężne jak : Modlin, Dęblin czy Srebrna Góra, a także mniej znane i okazałe takie jak : Różan czy Wisłoujście. Wiele z nich obecnie służy jako muzea, czy tereny rekonstrukcji historycznych.

Dział: Wystawy
środa, 15 stycznia 2020 20:39

Mazowsze znane i nieznane

Wystawa prezentuje zabytki w wybranych znanych i tych mniej znanych miastach mazowieckich. Zaprezentowane miejsca historyczne przedstawiają Mazowsze jako teren zaskakująco ciekawy turystycznie. Na planszach można zobaczyć ostatnią siedzibę książąt mazowieckich w Ciechanowie, przepiękny pałac Radziwiłłów w Starejwsi, sielski skansen w Sierpcu,  Liwski zamek czy neogotycki zameczek w Nowym Duninowie.

Dział: Wystawy
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
360_STOPNI
Logo języka migowego
Konferencja Naukowa ph. Cywilizacja wiedzy – wyzwanie dla bibliotek