logo WAT
logo BGWAT
 
Wydarzenia 2018

6 grudnia 2018 roku w Bibliotece Głównej WAT odbył się koncert Chóru Akademickiego WAT w ramach VIII konferencji naukowej pn.,,Nowoczesne Koncepcje i Metody Zarządzania. Zarządzanie 4.0 -współczesne trendy w sektorze publicznym, społecznym i biznesowym”. W repertuarze znalazły się kolędy oraz pieśni patriotyczne.

czwartek, 06 grudnia 2018 12:35

Mikołajki w BG WAT 2018

W Sali Katalogowej na I piętrze cyklicznie prezentowane są książki wchodzące w skład księgozbioru Wypożyczalni Beletrystyki.

Zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją pn. ,,Fenomen powieści obyczajowej. Literatura obyczajowa w zbiorach Wypożyczalni Beletrystyki Biblioteki Głównej WAT”.

Dział: Wystawy
środa, 05 grudnia 2018 19:35

Autor miesiąca Doris Lessing

Cykl pt.: ,,Autor miesiąca" przedstawia sylwetki literackie popularnych pisarzy. W skład ekspozycji wchodzą książki wybranego autora dostępne w Wypożyczalni Beletrystyki.

W kolejnej odsłonie cyklu przedstawiamy angielską pisarkę , laureatkę Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Ze względu na wymowę części swojej twórczości Doris Lessing stała się żywym symbolem marksizmu, feminizmu oraz antykolonializmu i sprzeciwu wobec apartheidu. Jest autorką m.in. takich tytułów jak: ‘Trawa śpiewa’ , ‘Lato przed zmierzchem’oraz ‘Pamiętnik przetrwania’.

Dział: Wystawy
wtorek, 04 grudnia 2018 14:45

Szkolenie dla redaktorów bazy BazTech

W dniach 28-29 listopada w Bibliotece Głównej WAT odbyło się szkolenie dla redaktorów bazy BazTech. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń związanych z pracą redaktora i korektora BazTech. Szkolenie poprowadziły Panie Lidia Derfert-Wolf oraz Elżbieta Tomczak z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Podczas szkolenia omówiono opracowywanie rekordu artykułu z uwzględnieniem edycji podobiektów, dodawania bibliografii, afiliacji i plików pdf do rekordów.

„100 wynalazków na 100-lecie odzyskania niepodległości” - wystawa, która prezentuje plansze z wybranymi wynalazkami i odkryciami naszych Rodaków, bez których świat nauki i techniki wyglądałby na pewno inaczej. Zaprezentowano m.in.: wynalazcę spinacza biurowego, wycieraczek samochodowych, kamizelki kuloodpornej, detektora min lądowych, semafora, lampy naftowej etc. Wśród nich zaprezentowano także 12 wybranych wynalazków Wojskowej Akademii Technicznej, w tym: śpioszki biomedyczne, iSULIN, karabinek modułowy, mobilną serwerownię, laser wykrywający bakterie, skaner 3D, zdalnie sterowane roboty, technologię wykrywania próchnicy za pomocą lasera, urządzenie do symulowania systemów nawigacji satelitarnej, samolot odrzutowy, ciekłe kryształy oraz system wykrywania i śledzenia obiektów kosmicznych. Wystawa znajduje się na antresoli oraz w holu Biblioteki.

Dział: Wystawy

„Naród, który traci pamięć przestaje być narodem” wystawa na ściankach i w gablotach przedstawiająca okres w historii Polski od momentu utraty niepodległości do czasu jej odzyskania i ukonstytuowania. Przybliżono m.in. wybrane sylwetki kreatorów niepodległości: Ignacego Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Gabriela Narutowicza, Romana Dmowskiego i wielu innych „ojców niepodległości”. Wystawa znajduje się w holu Biblioteki.

Dział: Wystawy

W Sali Katalogowej na I piętrze cyklicznie prezentowane są książki wchodzące w skład księgozbioru Wypożyczalni Beletrystyki.

Zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją pn. ,,Historia powszechna i historia Polski w zbiorach Wypożyczalni Beletrystyki BG WAT”.

Dział: Wystawy
poniedziałek, 24 września 2018 22:49

Autor miesiąca Norman Davies

Cykl pt.: ,,Autor miesiąca" przedstawia sylwetki literackie popularnych pisarzy. W skład ekspozycji wchodzą książki wybranego autora dostępne w Wypożyczalni Beletrystyki.

W kolejnej odsłonie cyklu przedstawiamy brytyjskiego pisarza Normana Daviesa, autora prac dotyczących historii Europy, Polski i Wysp Brytyjskich. W twórczości Daviesa Polska zajmuje szczególne miejsce. Jest autorem m.in. takich tytułów historycznych, jak: 'Boże igrzysko', 'Serce Europy', 'Mikrokosmos' czy 'Powstanie '44'.

Dział: Wystawy
Strona 1 z 3
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
360_STOPNI
Logo języka migowego
Konferencja Naukowa ph. Cywilizacja wiedzy – wyzwanie dla bibliotek