logo WAT
logo BGWAT
 
Wydarzenia 2017
środa, 17 stycznia 2018 00:51

Ekspozycja "Morderstwo i cała reszta"

W Sali Katalogowej na I piętrze cyklicznie prezentowane są książki wchodzące w skład księgozbioru Wypożyczalni Beletrystyki.

W grudniu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją pt. ,, Morderstwo i cała reszta”. 
Zgromadzono na niej kilkanaście wybranych publikacji kryminalistycznych popularnych autorów gatunku.

Dział: Wystawy
poniedziałek, 11 grudnia 2017 20:07

Występ Chóru Akademickiego WAT

W Bibliotece Głównej WAT 7 oraz 8 grudnia miała miejsce konferencja pt. „Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania”. Głównym organizatorem VII edycji konferencji był Zakład Inżynierii Zarządzania w Instytucie Organizacji i Zarządzania Wydziału Cybernetyki WAT. Konferencję zwieńczył występ Chóru Akademickiego Wojskowej Akademii Technicznej :)

poniedziałek, 11 grudnia 2017 20:02

Spotkanie opłatkowe SBP

7 grudnia w Bibliotece odbyło się Spotkanie opłatkowe dla członków Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Miłą uroczystość dopełnił koncert piosenkarki Danuty Stankiewicz :)

 

piątek, 08 grudnia 2017 13:00

Mikołajki w BG WAT 2017

5 grudnia Biblioteka miała przyjemność gościć trzy autorki kryminałów: Małgorzatę Rogalę, Martę Reich i Dagmarę Andrykę :)

Spotkanie pt. ,,Zbrodnia na trzy sposoby'' poprowadziła Miłka Kołakowska z Mozaiki Literackiej

W nocy z 29 na 30 listopada 1830 r. w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Listopadowe - zryw niepodległościowy skierowany przeciwko zaborcy. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, 29 listopada został ustanowiony Dniem Podchorążego oraz Świętem Wojskowej Akademii Technicznej.

Z tej okazji w sali kinowej Klubu WAT odbyła się centralna uroczystość z udziałem władz Akademii oraz zaproszonych gości.

środa, 29 listopada 2017 01:25

Przedstawienie Patriotyczne

27 listopada w Bibliotece Głównej WAT wystąpiły dzieci z przedszkola Sióstr Salezjanek im. Aniołów Stróżów w Łomiankach. Przedstawienie patriotyczne odbyło się z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Odwiedziny w Wojskowej Akademii Technicznej były połączone ze zwiedzaniem przez dzieci parku czołgów :)

Wystawa z cyklu Od Gromadzenia do Udostępniania: Dział Udostępniania.

W związku z 60-leciem Biblioteki w siedzibie przy ulicy gen. S. Kaliskiego 19, tematyka tegorocznych wystaw jest bezpośrednio związana z aktywnością biblioteczną i środowiskiem w jakim funkcjonuje.

Cykl wystaw pod wspólnym tytułem ,,Od Gromadzenia do Udostępniania'' prezentuje drogę książki od zakupu do wypożyczenia. Wystawy przedstawiają pracę bibliotekarzy, szereg działań i zdarzeń związanych z szeroko rozumianym czytelnictwem i promocją książki.

Dział: Wystawy
czwartek, 16 listopada 2017 21:11

Konferencja PolALEPH

15 listopada 2017 r., w Bibliotece Głównej WAT odbyło się coroczne spotkanie bibliotekarzy korzystających z systemu Aleph i innych rozwiązań firmy Ex Libris. Organizatorami spotkania była firma Aleph Polska wraz z Polską Grupą Użytkowników Systemu Aleph PolALEPH.

poniedziałek, 30 października 2017 22:10

Wycieczka uczniów

30 października 2017 roku Biblioteka Główna WAT miała przyjemność gościć ponad pięćdziesięciu uczniów klas 4 ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. W ramach wycieczki, dzieci zapoznały się z głównymi agendami Biblioteki - zwiedziły Wypożyczalnię Akademicką i Beletrystyczną, Czytelnie, zaznajamiając się z zasadami funkcjonowania Biblioteki. Zwiedziły także Sale Katalogową, poznały nowoczesne metody pozyskiwania informacji i korzystania z zasobów. Obejrzały trwające wystawy oraz ekspozycje stałe.

Dział: Wizyty
Strona 1 z 4
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
360_STOPNI
Logo języka migowego
Konferencja Naukowa ph. Cywilizacja wiedzy – wyzwanie dla bibliotek